Тайните на Bubarstvo

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Куче герой откри тайник, наше село почерня от маскирани ченгета СНИМКИ

Домашното добиване на коприна става по твърде примитивен начин, повтаряйки древния опит в свилоточенето. Неголямо количество пашкули (около килограм) се изсипват в казан с вряла вода. Като омекнат, се разбъркват с дръвце или метличка, за да се захванат нишките от пашкулите. Те се изтеглят внимателно и се полагат върху гладка повърхност (синия, софра, тава), посипват се с пясък, за да не се объркат.

Може да се използват гаражи, сайванти. Другите разходи са свързани с изграждането на стелажите и евентуално за труд, ако се използва работна ръка извън семейството.

Родината на коприната и копринените буби е Китай. Още в древността, те успяват да развият този отрасъл и да го направят един от техните най-печеливши. Понеже е било наистина доходоносно, в Китайската империя то се дава само на най-привилегированите семейства, които налагат монопол върху дейността.

Как да давате зърнения фураж на домашните животни и птици

Грипа · Карпин · Кодру Мушат · Ниризините · Орманово (Дасеро) · Селището · Трици Курци · Цигарево (Анидро)

Изкупуването е гарантирано от Научния център по бубарство – Враца

Същността на бубарското производство представлява сама по себе си едно биологично фермерство;

Видео Мечка реши да се разхлади сред хората в езерото Тахо (Видео)

Урок по история: Кой е кървавият професор в България OЩЕ ОТ РУБРИКАТА

Главните фактори, които ограничават възраждането и развитието на този подотрасъл са липсата на частна компания, която да изкупува по-големи количества пашкули от производителите, както и липсата на целева субсидия за този подотрасъл. Бубарството, при създаване на съответните условия, би могло да осигурява добри доходи на фермерите, и то в райони, където възможностите за доходи от друга селскостопанска продукция са силно ограничени.

С помощта на крачетата размества копринените влакна и през направения отвор излиза от Бубарство пашкула. Пеперудите завършват жизнения си цикъл със снасянето на яйца.

Антон Илиев, кънтри мениджър на Суфле Агро България: Искаме да направим рестарт на компанията, да влезем в нови сегменти и региони

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Тайните на Bubarstvo”

Leave a Reply

Gravatar